Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır?

Papatya suyu deri döküntülerine, saç dökülmesine faydalıdır. Saçlara parlaklık verir. Dindirici ve dinlendirici özelliği vardır,saçların sağlıklı yapısını korur. Papatya suyu saç açmada en etkili yollardan biridir. En çok tercih edilen bu methot doğal saçlar için birebirdir. Boyalı saçlar da papatya suyunun hiç bir etkisi yoktur. Saçlar da keratin ile doğru orantılı olarak papatya suyu hızlı yada yavaş olabilir. Birkaç ton açma işlemi yapan papatya suyu sizlerin beğendiğiniz istediğiniz gibi olabilir.

Kokusu biraz rahatsız edici olabilir ama saç açma konusunda çok başarılı bir bitkidir. Saçlarınız çok koyu renkse turuncu-bakır karışımı yansımalar elde edilebilir. Eğer ki turuncu bakır yansıması sevmiyorsanız yapmanızı önermiyoruz. Açık renk saçlar özellikle sarı saçların platin renge dönüşmesinde büyük rol oynar. Genel olarak sarı saçlarınız varsa platin renge , açık kahverengi tonlar da saçlarınız var ise papatya suyunu saçlarınıza uygulamanıza göre bir kaç ton renk açma olabilir.Kumral saçlarda da çoğu zaman olumlu sonuçlar alınıyor.

Papatya suyu saçlara nasıl uygulanır beraber inceleyelim.

PAPATYA SUYU İLE SAÇLAR NASIL AÇILIR?

  • Yaklaşık 30 gram papatyayı kaynar suyun için atıp ortalama 10 dakika civarı kaynatın .
  • Soğuması için 20 ila 30 dakika arasında bekleyin.
  • Süzgeç yardımı ile papatyanın kendisini süzüp saçlarınıza kalan sıvıyı dağınık bir şekilde yedirin.
  • Saçlarınızı doğal halinde kurumaya bırakınız. İsterseniz güneş altında bekleyerek etkisini arttırabilirsiniz.
  • Yaz aylarında sprey yardımı ile papatya suyunu saçlarınıza sıkarak evden çıkabilirsiniz.
  • Güneşte kurutmak saçlarınıza iyi geldiği gibi istediğiniz saç rengine kavuşmanız da yararlı olacaktır.
  • *Alerjik bir durum olma ihtimaline karşı öncelikle küçük bir tutam saçta denemenizi öneririz, hemde renk tonunda beğenilmeme gibi bir durum söz konusu olamaz.*

Piyasada satılan hazır papatya sularınızı tavsiye etmiyoruz. Doğal yollardan uygulanan bu işlem hem size kimyasal olarak zarar vermez hemde saçlarınız için besleyici bir bakım kürü olur. Ek olarak oksijenli su falan süs şeylerdir. Saçlarınız için çok faydalı olacağını sanmıyoruz. Saçlarınızı açma konusunda çok faydalı olur fakat saçları açtığı kadar saçlarınıza ve saç köklerinize zarar verir.

Papatya suyu ile ilgili merak ettikleriniz veya düşüncelerinizi yorum aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

ECE GÜNDOGDU

TOPUZSACMODELLERİ.COM

 

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın