Dalgalı saç modelleri ve yapılış sırları!

Dalgalı saç modelleri hepimizin isteyip ulaşamadığı kimilerimizin doğuştan şanslı olduğu saç modellerinden birisidir. Yıllardır çokça tercih edilen bu modeli yapmak o kadar da zor değil. Doğuştan şanssız olduğunuz için üzülmeyin tabi ki bunun da bir çözümü var maşa ve benzeri yöntemlerle dalgalı saçlara kavuşmak mümkün. Saçlarınız ister uzun olsun ister kısa olsun sizler için derlediğim bu yazıda kendi saçınıza uygun modeli kesinlikle bulacaksınız. Dalgalı saç modellerinin en avantajlı yanı güzel görünmesiyle birlikte saç rengini belli etmesi. Bu arada söylemeden geçmeyelim dalgalı saç modelleri ombre, balyaj gibi uygulamalarla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Evde dalgalı saç modellerini nasıl yapabiliriz diye düşünüyorsanız sizlere hemen adım adım çok basit bir şekilde anlatalım. Öncelikle örgüyle yada maşayla mı yapmak istediğinize karar verin.

  • Saçın üst kısmını ayırın ve sabitleyin.
  • Saçlarınızı nemlendirin. 
  • Kalın yada ince demetler halinde (isteğe bağlı) saçlarınızı örün.
  • Saçlarınızı kurutma makine ile kurutun.
  • Sprey yardımıyla dondurun.

Maşa ile yapmayı düşünüyorsanız kuaförünüze yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İRİ DALGALI SAÇ MODELLERİ

İri dalgalı saç modeli herkesin istediği doğrultusunda değişebilir. İri dalgalarla saç rengi daha çok dikkat çekmektedir. Ama zevkler ve renkler tartışılmadığı için son söz yine sizin.

KISA DALGALI SAÇ MODELLERİ 

Kısa saçlara model vermek sizleri uğraştırıyor yada kendinize uygun model bulamıyorsanız dalgalı saç modellerini tavsiye ederiz. Kısa saçlar toplanmadığı için fön ve maşa işlemlerini tercih edebilirsiniz. Kısa saçlara maşa yaparken dikkat etmeniz gereken şey doğru maşa tercihi olacaktır. Kalın bukleler yerine orta ve küçük bukleleri tercih edebilir kendinize en çok yakışan modeli seçebilirsiniz.

KISA KAHKÜLLÜ DALGALI SAÇ MODELLERİ

Kahkül saç modeli biraz zor tercih edilen fakat tercih edildikten sonra vazgeçilmeyen saç modellerinden biridir. Bazı sıkıntıları var kahküllü saç modelinin bunlardan bazıları da özellikle yaz aylarında biraz canınızı sıkmaya yetebilir. Sıcak ve nemin üstüne bir de kahkül eklenince alnınıza yapışan saçlarınız bunalmanıza sebep olur. Ama o sıkıntının yanında güzel yanıda kahküllü saçlarla beraber dalgalı bir görünüm elde ettikten sonra şıklık yarışında kimse sizinle yarışamaz!

UZUN DALGALI SAÇ MODELLERİ 

Saçlarınız uzun ve dalgalı saç modeli istiyorsanız eğer bu sizin için daha kolay olacaktır. Fön ve maşa yardımıyla kolayca yapabileceğiniz bu saç modelinden vazgeçemeyeceksiniz.

DALGALI SAÇ MODELLERİ 

Dalgalı saç modelleri her yıla damgasını vurmayı başarmıştır. Birçok renkle model ile her zaman zirvede olmuştur. Dalgalı saç modellerinden bazılarını yukarıda sizler için derledim aşağıya da sizler için karışık bir albüm oluşturdum. Bu modelleri evde yada kuaförünüze rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Dalgalı saç modellerinden aşağıda albümümüzde yer alanlar Uca doğru hafif dalgalı, yoğun dalgalı, salaş dalga modeli, canlı dalga, dalgalı fön, S dalga olarak derledim. Kendinize en yakışacak olan modeli seçeceğinizden eminim.

Galerimiz de fotolar tam boyutta görüntülenebilmektedir. Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz.

TOPUZSACMODELLERİ.COM

Bir Cevap Yazın