Küt saç stillerini hiç böyle görmediniz!

Küt saç modelleri: omuz hizasında kesilen aşırı uzun, çokta kısa olmayan saç modelleridir. Küt saç modelleri yıllardır süregelen şekilde tercih edilen modellerden biridir. Zamanla farklı tarzlara ayrılarak standart küt kesimden katlı küt saç modellerine doğru yönelim olmuştur.

Küt saç modelleri

Küt saç modellerinde en çok tercih edilenler şunlardır:

saç modelleri son zamanlarda en çok tercih edilen kütler arasında yerini korumaktadır.

 

KAHKÜLLÜ KISA (BOB) KÜT  SAÇ MODELLERİ

“Bob” saç modeli çene hizasında kesilen saç modelidir.

Kısa (bob) küt saç modelleri : Kalın telli saçlara göre, ince telli saçları olanlar için çokça tercih edilen bir modeldir. Sebebi ise kalın telli saçlara sahip kadınların saçlarına vermiş oldukları şekil hızla kaybolmaktadır. Kalın telli saçlara sahip kadınlar bilir ki bu saçlarla baş etmek o kadarda kolay değildir. Bu yüzden kalın telli saçları olan kadınlara küt saç modeli tavsiye edilmez. İnce boyunlu ve ince telli saçlı kadınlara bu saç modelinin daha çok yakışacağını söyleyebiliriz.

KATLI KÜT SAÇ MODELLERİ

Katlı küt saç modelleri bu yılın en çok tercih edilen saç modelidir. Genelde uzun küt saç modellerinde kullanılan katlar, saçın uzunluğu, yapısı ile değiştiriliyor. Düz saç yapısına sahip bayanlar, katlı uzun küt saç modelleri seçiminde yoğun katlı modelleri tercih ettiği görülmektedir. Yoğun dalgalı ya da kıvırcık saç yapısına sahip bayanlar ise mutlaka daha az katlı kesimleri tercih etmelidir.

Katlı küt stiller

Kısa küt saç modelleri kahkül kesimi ile tarz katılıyor. Kısa küt saç modellerinde marjinal renkler kullanıyor; farklı olmak isteyen bayanlar. Katlı küt saç modellerinde kızıl, sarı ve siyah tonları üzerinde duruluyor. Uzun katlı modellerde bu olayın tersine daha yumuşak renkler tercih ediliyor.

Katlı küt saç modelleri hayatına renk katmayı seven farklılık isteyen bayanlarımız için hazırlanmış bir derlemedir.

*Fotoları üzerine dokunduğunuzda/tıkladığınızda tam boyutta inceleyebilirsiniz.

PİXİE (Peri kesimi) KÜT

Peri kesimi (pixie cut) saç modeli: yüz hatlarını net bir şekilde ortaya çıkaran , her bir kat saçın uzunluğunun ve hacminin farklı olmasıyla kesilen saç modellerine denir. Pixie küt saç modeli ile  ismini daha yeni duyuran bir saç modelidir. Yüz hatlarını oldukça ortaya çıkaran ve kadınlarımıza oldukça özgüven veren bir saç modelidir. Genelde ismi Peri kesimi saç modeli olarak geçmektedir. Bu  modelle beraber Pixie Küt saç modeli doğmuştur.

DİPNOT: Fotolar üzerine dokunduğunuzda/tıkladığınızda tam boyutta incenebilmektedir. Beğendiğiniz modelleri bizlere yorum aracılığıyla iletebilirsiniz.

Site ana sayfası için –> Topuz Saç Modelleri

Bir Cevap Yazın