Örgülü Saç Modelleri 2019 Trendleri!

Örgü saç modelleri eski mısırlar döneminden günümüze kadar popülaritesini korumuş bu günlere değişime uğrayarak gelmiştir. Sosyal medyalarda sürekli karşımıza çıkan bizlere zor görünen bu model göründüğü kadar zor bir model değildir. Saçlar için örgü yapmak biz kadınların çocukluktan beri yaptığımız, alıştığımız ve bildiğimiz bir modeldir. Şık ve gösterişli yapısıyla insanların dikkatini çeken bu model; yakın bir arkadaşınızın yardımıyla yada kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Şunu da hemen belirtelim ki bu yılın trendleri arasında örgü saç modelleri yer almaktadır.

Örgülü saçların birçok modeli vardır. Biz sizlere bu yazımızda en çok tercih edilen ve yıllardır trend olan örgü saç modellerini derledik.

BALIK SIRTI SAÇ ÖRGÜSÜ

Balıksırtı saç örgüsü çocukken bizlere öğretilen en eski saç modellerinden biridir. Balık sırtı örgü günlük kullanımda düz ya da dalgalı saçlara uygulanabilen bir saç modelidir. Kendi saç modelinizi yapmak zor görünse de, basit birkaç teknikle kolayca yapılabilir.

DAĞINIK ÖRGÜLÜ SAÇ MODELLERİ

Bu saç modeli hem sportif hem de klasik yerlerde kullanılabilir. Saçlarını ördükten sonra saç uçlarını dalgalandırarak doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu yılın en çok tercih edilen saç örgüsü olan bu model salaş olarak da tercih ediliyor. Dağınık-salaş saç örgüsü olarak da adlandırılıyor.

KIVIRCIK ÖRGÜ SAÇ MODELİ

En çok talep edilen saç modellerinden birisi olan kıvırcık saç modeli kullanmasıyla zor gibi görünen ama ayrı bir hava katan kıvırcık örgü saç modelini saçlara şekil verilerek kolayca örülebilir. Kıvırcık saça sahip kadınlar avantajlıdırlar bir de örgü ile taçlandırınca bizle daha bir avantajlı ve şanslıdırlar.

KROŞE ÖRGÜLÜ SAÇ MODELLERİ

Kroşe (Crochet) örgü saç modelleri ülkemizde yeni popüler olmaya başlamış bir saç stilidir. Saç örgüsü şeklinde hazırlanan bu saç modelinde daha kabarık bir tarz seçilmektedir. Amerika’da genellikle Afro-Amerikan bayanların tercihi olan bu model; ünlülerin de tercih etmesiyle ABD’de ve diğer ülkelerde popülerliğini gitgide artırıyor.

TOPUZ ÖRGÜ SAÇ MODELİ

Topuz saç modelleri yıllardır en çok tercih edilen en çok aranan ve en çok kullanılan saç modelidir. Topuz saçlar önemli günlerde en çok tercih edilen saç modelidir. Gerek şıklığı gerek elit görüntüsüyle birçok bayanın normal hayatında yer almaktadır. Topuz saç modeli örgüyle birleşince ortaya bizce harika bir saç modeli çıkmış ve bu yılın trendi olmuştur.

SIK ÖRGÜLÜ SAÇ MODELİ

Sık örgülü saç modeli yurt dışında en çok tercih edilen saç modellerinden birisidir. Yapımı biraz zor olan bu saç modeli Türkiye’de çoğu kuaförde uygulanmakta olup hızla tercih edilir hale gelmiştir.

KOLAY ÖRGÜ SAÇ MODELİ

Kolay örgü saç modeli yapımıyla kolay olup zahmet istemeden hızlıca yapılan örgü modelidir. Hızla evden çıkmanız gereken zamanlarda bile kolayca yapabilirsiniz. Bu model yapımı kolay olup, zahmet istemediğinden dolayı çok tercih ediliyor. Kendinize marjinal bir hava katmak istiyorsanız yukarıda ki modellerinden birisini tercih edebilirsiniz.

SİTE ANA SAYFASI İÇİN –> Topuz Saç Modelleri

**GALERİMİZ DE FOTOLAR ÜZERİNE DOKUNDUĞUNUZDA/TIKLADIĞINIZDA TAM BOYUTTA GÖRÜNTÜLENMEKTEDİR. YÖN TUŞLARIYLA FOTOLAR ARASI GEÇİŞ YAPABİLİRSİNİZ. 

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Yorumlar kapatıldı.