Saç Kesim Modelleri 2019 yılı trendleri!

Saçlarımız biz kadınlar için en değerli ve en önemli varlıklarımızdır. Elbiselerimizden çok saç modellerimize uğraşırız. Çünkü saç modelleri yüzü, elbiseyi, makyajı, yüz şeklinizi ortaya çıkarır.

Biz kadınlar her mevsim geçişi yada başka zamanlar da kendimizi değişik hissederiz. Bu değişiklik bizleri saç kesim modelimizi değiştirmeye iter. Yada artık saç modelinizden sıkılmışsınızdır. Kadınların çoğu saç modellerini değiştirirken ya can sıkıntısı için değiştirir ya saçları yıpranmıştır yada artık kendilerini yeni bir hava katmak isterler.

Saç kesim modelleri

Saç kesim modelleri sizlerin tüm imajını değiştirir. Kadınlarda dikkat çeken dış faktörlerden biriside saçlarıdır. Saçlar yüzünüz ile uyumluysa en çok dikkati saçlarınız çeker. Saç kesim modellerini tercih ederken en önemli faktörlerden biriside yüz şeklinizi belirlemenizdir. Diğer önemli faktör saç tipinizi belirlemenizdir. Saç kesim modelinizi seçerken saçlarınızın canlılığına ince yada kalın telliliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saç Kesim Modelleri;

  • Kısa saç kesim modeli
  • Küt saç kesim modeli
  • Kahküllü saç kesim modeli
  • Dalgalı saç kesim modeli
  • Katlı saç kesim modeli
  • Pixie saç kesim modeli

olarak bir çok saç kesim modelleri mevcut. Ama şunu tekrar hatırlatalım ki yüz tipinize uygun saç kesim modelinizi seçmenizde fayda olacaktır. Saçlarınızı kusursuz ve şık görünecektir.

2019 SAÇ KESİM MODELLERİ

**Aşağıdaki galerilerimizde fotolar tam boyutta incelenebilmektedir. Yön tuşlarıyla fotolar arası geçiş sağlayabilirsiniz.**

KISA KESİM LOB & BOB MODELLERİ;

Kısa saçlar en çok tercih edilen saç modellerinden birisidir. Kısa saç modelleri yıllardır gelen süreçte bob ve lob olarak birkaç seçeneğe ayrılmıştır.

Bob saç modeli ile lob saç modelinin farkı birisi çene hizasında kesilen, diğeri omuz hizasında kesilen saç modelleridir. Yıllardır trend olan bu saç modeli daha uzun yıllar trend olacaktır.

KÜT KESİM SAÇ MODELLERİ;

Küt saç modelleri yaklaşık olarak omuz hizasında kesilen bob ve lob saç modellerine benzeyen kesim modelidir. Yıllardır gelen süreçte küt saç modelleri de değişime uğrayarak katlı küt olarak yeni trend haline gelmiştir. Küt saç modelinin temeli kısa saçlara dayanır.

KAHKÜLLÜ SAÇ KESİM MODELİ;

Kahkül saç modelleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. Kahkül saç modelleri kimi kadınların yüzlerini kapattığı için çok yakışmamaktadır. Bu saç kesim modelini tercih ederken yüz şeklinizi belirlemeniz önemli adımlardan birisi olacaktır. Yan kahkül olarakta farklı modelleri olan kahkül kesimlerini aşağıdaki galerimizden bulabilirsiniz.

Kahkül saç modeli kimlere yakışır yazımız için –> Kahkül Saç Modelleri

DALGALI SAÇ KESİM MODELİ;

Dalgalı saç kesim modelleri yıllardır gelen süreçte en çok tercih edilen saç modellerinden birisidir. Kadınlar kısa saç modellerine cesaret edemedikleri için genellikle saçlarını kestirmeden farklı saç kesim modellerini tercih etme yoluna gitmektedirler. Dalgalı saç modelleri maşa ve benzeri saç aletleri ile elde ediliyor da olsa saç kesiminiz çok önemlidir.

KATLI SAÇ KESİM MODELLERİ;

Katlı saç kesim modelleri de kısa olmayan saçlara tercih edilen saç kesim modellerinden biridir. Eğer uzun saçlarınızı seviyorsanız bu saç modeli tam sizlere göre olacaktır. Uzun saçlarınızla dilediğiniz saç modelini tercih edebilirsiniz.

Son yıllarda çok tercih edilen katlı saç kesim modelleri kadınların çok dikkatini çekmeye başladı. Belli belirsiz saç kesim modelleri, yoğun belirgin katlarla dikkatleri üzerine topluyor. Küt kesim kahküllü saçlara da katlı kesim uygulaması gerçekleştiriliyor.

PİXİE KESİM SAÇ MODELİ;

Son zamanlarda trend olan saç kesim modelleri arasında olan pixie kesim saç modeli yurt dışından ülkemize gelen saç kesim modelleri arasında yer almaktadır. Bizler bu saç kesim modelini peri kesim saç modeli olarak tanıtmaktayız. Pixie saç kesim modeli kısa saçlara uygulanmaktadır. Birçok avantajı olan saç kesim modeli günlük hayatınızda sizlere büyük rahatlık sağlayacak, şık ve özgün yapısıyla sizleri harikulade gösterecektir.

Saç Modelleri için –> 2019 Trend Saç Modelleri

Site ana sayfası için–> Topuz Saç Modelleri

Sitemizde yukarıda ki fotolar üzerine dokunduğunuzda/tıkladığınızda tam boyutta gösterim yapmaktadır. Üzerine dokunduğunuz da tam boyuta geçecektir. Yön tuşlarıyla geçiş sağlayabilirsiniz.

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Yorumlar kapatıldı.