Peri kesimi saç stillerini denediniz mi?

Havaların ısınmasıyla sıcaklardan bunalan biz kadınlar kısa saç modellerini arayıp onlara yönelmeye başladık. Aslından biraz da cesaret işi olan kısa saç modellerini çoğumuz tercih edemiyor fakat yılın ortalarında hızla trend olma yolunda ilerleyen peri kesimi saç modeli (pixie cut) cesaretli olan bayanlarımız tarafından tercih edileceğe benziyor.

Peri saç modelleri

 

Peri kesimi saç modeli: yüz hatlarını net bir şekilde ortaya çıkaran , her bir kat saçın uzunluğunun ve hacminin farklı olmasıyla kesilen saç modellerine peri saç modeli denir. Kısa saç modeli ile oldukça benzerlik gösteren bu saç modelinin en güzel yanlarından biriside sıcak havalarda rahat oluşu ve gün içerisinde zahmetsiz olmasıdır. Sabah acil çıkılması gerektiğinde rahatça evden çıkılmasıdır.

Pixie saç kesimi

Yurt dışında oldukça fazla tercih edilen bu saç modeli daha çok iş kadınlarının gözdesi haline gelmiş, hem sert ve hem yumuşak simgeleriyle daha çok kadınsı gücü temsil eder hale gelmiş. İş kadınları peri saç kesiminin daha remi ve ciddi hissettirdiği vurgusu yapıyor.

Peri kesimi saç modelini (pixie cut) galerimizde fotoğrafların üzerine tıklayarak/dokunarak resmi tam boyutta görüntüleyebilirsiniz.

PERİ KESİMİ SAÇ MODELİ GALERİSİ

Site ana sayfası için–> Topuz Saç Modelleri

**Beğendiğiniz peri kesimi saç modelini (pixie cut) bize yorum olarak bildirmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın