Saç tipleri için farklı yazlık saç modelleri karşınızda!

Mevsimler değiştiğinde sıcak hava koşullarına ayak uydurarak ruh halimiz ve tarzımız değişir. Dışarıda saçlarımızı pek kontrol altında tutamayız, yaz aylarında yoğun bir bakıma ek olarak yenilenmeye de ihtiyacımız var! Saç stillerinizi değiştirmek istiyorsanız fakat yeni bir saç kesimi denemekten korkuyorsanız, saçlarınızı yazın en havalı saç stilleriyle kullamayı tercih edersiniz. Yaz ayları için bakalım sizlere nasıl saç modelleri derledik.

KIVIRCIK SAÇ MODELLERİ

Kıvırcık saçlar daha fazla hacime sahiptir ve belki de daha zor şekil alırlar. Ancak bu, yaz aylarında bizi rahatlatacak saç stilleriyle kolay şekil almayacağı anlamına gelmez.

Yaz saç modelleri

Saçı dört parçaya bölün, örgülerden tutun ve birbirine tutturun. Böylece bukleleri düzeltmek zorunda kalmadan sabitlensin.

DÜZ SAÇLAR İÇİN

Doğal, düz saçlı kadınlar için farklı kabul edilir, ancak bazen diğer saç stilleriyle denemeler yapmak için kullanımı biraz zordur. Bu yaz, klasik düz saçlardan kaçın ve en rahat  saç stillerini deneyin. Yazın en klasik yazlık saç modeli olarak tabir edilen denizden yeni çıkmış gibi görünen dalgalı saçlar en çok tutulan saçlar arasındadır. Düzleştirici ile yarım saat düzleştirmek yerine, alternatif bir yol var: Saçları ortada bölün, her bir tutamı çevirin ve bir süre saç kurutma makinesiyle rahatlıkla düz saçlarınızı dalgalı saçlara çevirebilirsiniz.

Yaz saç modelleri

Yaz saç modelleri

Yaz saç modelleri

ÖRGÜ SAÇ MODELLERİ

İlk olarak, saçları uçmaması için düzleştirin ve ardından lastik bir bantla yukarı çekin. Sonra onları ortada parmaklarınızla ayırıp bir boşluk bırakın. Sonra klasik Fransız örgüsünü yaparsınız. Saçlarınızı sabitledikten sonrasında bir yaz günü için mükemmel bir saç modeli tercihi yapmış olacaksınız.

Yaz saç modelleri

Yaz saç modelleri

TOPUZ TERCİHLERİ

Bizi sürekli öne çıkan saçlardan rahatsız etmemek için, kafanın etrafına bağlanan halkalarla saçlarınızı sabitleyebilirsiniz. Bir taraftan yan örgü yaparak ve ortasına gelene kadar bir taraftan başlayın. Diğer yandan da aynı işlemi tekrarlayın ve ardından bir toka yardımıyla yarım topuz yada ikiz topuz modelleri gibi bir model tercih edebilirsiniz. Aynısını ikinci örgüyle yapın ve toka yardımıyla saçlarınızı sabitleyin.

Yaz saç modelleri

Yaz saç modelleri

Yaz saç modelleri

Site ana sayfası için –> Topuz Saç Modelleri

Yorumlar kapatıldı.