Taç örgü saç modelleri ve yapılışı!

Kraliçe gibi hissetmeni sağlayacak tek aksesuar sizce nedir? Biz hemen söyleyelim. Elbette bir taç! Ancak, tüm kadınlar elmaslarla süslenmiş bir taç alamazlar. En kolay çözüm? Bir taç örgüsü! Taç örgüler, doğru miktarda saçlar kullanılarak şık ve zarif olmanızı sağlar. Tüm saç tipleri üzerinde de harika görünüyorlar. Ayrıca, sürekli hareket halinde olmanızı gerektiren bir alanda çalışıyor olsanız bile saçlarınız her zaman güzel duracaktır. Ha bazen saçınızı şık bir şekilde yüzünüzden uzak tutmak isteyeceksiniz. Bir taç örgüsü bu amaca mükemmel hizmet eder.

TAÇ ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?

Bir taç örgüsü, kafanızın çevresini takip eden bir yada iki örgüden oluşur. Ne tür örgü istediğinizi öğrenerek başlamak en mantıklı adım olacaktır. Bir balık kuyruğu taç örgü ister misiniz? Veya Hollanda örgüsü? Siz bu seçimi yapın. Sonrasında da yazımıza devam edelim.

Taç örgü modelleri

Saçı yaparken yapman gerekenler;

Saç fırçası, elastik bantlar ve saç spreyi senin en iyi yardımcıların olacaktır. Saçlarınızı güzelce tarayın.
Saçınızı tercihinize göre ayırın, ortada veya başka tarafta. Taç örgünüz ayrılmanın her iki tarafında başlayacak ve bitecektir. Ayrıca bir taç örgüsünü saçlarınızı ayırmadan da örebilirsiniz.
Taç örgüsü en sık yeri kafanın önünden başlarken, farklı örgüler gibi bazı istisnalar vardır. Kraliçe örgüsünü yapmak isterseniz arkadan başlatabilir, saçınızı arkadan ayırıp örgünüzü ileri doğru örebilirsiniz.
Önden bir miktar tutam alın ve istediğiniz örgü türüne göre gereken bölümlere ayırın. Örgüyü, bölmenin herhangi bir tarafından örmeye başlayın. İlerledikçe saçınıza saç eklemeye devam edin.
Arkaya ulaştığınızda, kafanın eğrisi ile aynı hizada olacak şekilde bükün. Ayrılmanın diğer tarafına ulaşana kadar örmeye devam edin.
Uzun saçlarınız varsa, kalan saçlarla düzenli bir örgü ile örmeye devam edin. Yani normal hepimizin bildiği örgü tarzı ile. Uçları elastik bir bantla bağlayın, ana taç örgüsünün(Kraliçe örgüsünün) içine sokun ve yerine sabitleyin.
Saç tokasını bolca kullanın ve bir saç spreyi ile dondurun.
Evet artık taç örgü modelleri nasıl yapılır sonuna kadar öğrendin!

Taç örgü modelleri

Taç örgü modelleri

Taç örgü modelleri

Site ana sayfası için –> Topuz Saç Modelleri

Yorumlar kapatıldı.