Yüzünüzü farklı gösterecek makyaj teknikleri!

Yüzünüzü farklı gösterecek makyaj tekniklerine mi ihtiyacınız var? Bu teknikler hayat kurtaracak! Makyaj bir kadının en iyi arkadaşıdır. Düzgün yapıldığında kusurları gizleyebilir, sizleri kusursuz gösterebilir. Nasıl olacak o derseniz tabi ki sizlere kısa ipuçları veriyor olacağız.

AYDINLATICI; 

Makyajınızı yaptıktan sonrasında yüzünüzün belli yerlerine aydınlatıcı uygulayın. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerine dudakların ve çenenin üzerinden, kaşların üzerindeki kemiğe kadar uygulayarak, yüzün çıkık noktalarına odaklanın.

KAPATICI;

en iyi makyaj teknikleri

Fotoda gördüğünüz gibi burnun her iki tarafındaki gözlerden daha koyu bir kapatıcı uygulayın. Bu teknikle burnun daha ince ve yüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

GÖZALTI TORBALARINI KAPATMA;

Bizi yorgun gösteren gözaltı torbaları, yüzümüzün geniş olduğu hissini veriyor. İyi bir kapatıcıyla bu noktalara odaklanın. Gözlerin altında bir V oluşturduktan sonra, gözün iç köşesine kadar doldurun. Daha sonra beyaz veya pembe ten rengi olmayan ışıltılı gölgede kremsi bir gölge kullanın ve bir fırça ile alt göz kapaklarının ve gözün iç köşesinin yakınında konikin üzerine sürün.

en iyi makyaj teknikleri

GÖZLERİ ÖNE ÇIKARIN;

Gözler dikkatin odak noktası haline geldiğinde, diğer yüz lekelerine kimse fazla önem vermez. Bu yüzden yoğun makyaj kullanarak oraya odaklanmaktan korkmayın! Yumuşak ve toprak tonlarında gölgeler seçin. En açıktan başlayıp en koyuya doğru bitirin.

en iyi makyaj teknikleri

DUDAKLARI ÖNE ÇIKARIN;

Gözlerinizi vurguladınız fakat ağır görünmemesi için makyajı renklendirmek gerek. Dudakları parlak renkte ruj sürmekten kaçının. Cildin rengindeki veya pembe ve şeftali tonlarındaki dudak parlatıcısı istenen etkiyi sizlere verir.

en iyi makyaj teknikleri

Site ana sayfası için –> Topuz Saç Modelleri

Yorumlar kapatıldı.