Cilt bakımı nasıl yapılır, nasıl olmalı püf noktaları!

Cilt bakımı hepimiz için şüphesiz en önemli bakımdır. Makyajdan sonra cildimizi temizleriz. Makyaj malzemeleri güzellik kattığı kadar ciltte yıpranma ve yaşlanmayı tetiklemektedir. Peki Cilt bakımımızı nasıl yapmalıyız?

Cilt bakımının en önemli adımı cildimizi nemli tutmak ve yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı savaşmaktır. Cilt temizliği için kullandığımız tonik ve nemlendiricileri doğru kullanmak için sizlere bu yazımızı derledik.

CİLT TEMİZLEME 

Cilt temizlemek için ideal araçlar jel, köpük, losyondur. Eğer jel yada losyon kullanıyorsanız en doğru uygulama şekli nemli yüzünüze parmak uçlarınızla sürmektir. Temizleme losyonu kullanıyorsanız kuru cilde uygulamak en doğru yollardan birisidir. Makyajdan ve kirden kalanların temizlenmesini ise yumuşak bir havlu yada yüz süngeri kullanarak yapabilirsiniz. Her gece bu adımları uygulamak en güzelidir. Makyajın yüzünüze zarar verdiğini ve makyajla yatmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Eğer cildiniz yağlı ise bu temizleme uygulamalarını sabahları da tekrarlayabilirsiniz.

TONİK

Tonikler genelde sprey olarak üretilip satılmaktadırlar. Sizler spreyi direk yüzünüze sıkıp temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Fakat sprey formunda olan tonikler yüzde yüz başarı ile yüzünüze temizlemez. Bu yüzden dolayı tonikleri pamuk üzerine sıkıp yüzünüzü temizlemenizi tavsiye ederiz. Toniklerde dikkat etmeniz gereken tek şey Alkol içermemesi, her zaman alkolsüz tonikleri tercih edin.

SERUM

Bildiğiniz üzere birçok serum çeşidi vardır. Bunlar makyaj öncesi,sonrası, gece yatmadan önce olarak ayrılırlar. Serumlar cildi besleyerek bakım yaparlar. Cilt bakımında en önemli adımlardan birisidir. Az miktarda elinize aldığınız ürünü yüzünüze dairesel masajlar yaparak yedirin ve sonrasında makyajınızı yapın. Bu hem makyajınızın daha sağlıklı olmasını sağlar hemde cildinizi korur ve besler.

NEMLENDİRİCİ

Nemlendirici kremler sadece yüze değil boyun bölgesinde kullanmak en güzelidir. Cilt bakımı olarak sadece yüz kısmını düşünmeyin boynunuz da cildinizin bir kısmıdır. Nemlendiricileri yüzünüze ve boynunuza eşit bir şekilde dağıtmayı ihmal etmeyin. Cildiniz kuruysa kat kat nemlendirici sürmeyin bu hata cildinizi nemlendirmek yerine gözeneklerinizi tıkayarak cildinize zarar verir.

GÖZ ÇEVRESİ

Göz çevresi yüzümüzün en hassas olduğu noktalardır. En çok makyaj genelde oraya yapılır ve en erken yaşlanmayı bozulmayı göz çevresi yapar. Bizler için göz çevresi cilt bakımından daha hassas ve önemlidir. Hepimizin bildiği kaz ayakları genç yaşta oluşarak sizlere istenmeyen görüntü oluşturur. Bu yüzden dolayı göz kreminizi her zaman göz çukurunuza, dıştan içe doğru yüzük parmağınızla bastırmadan yumuşak hareketlerle uygulayın. Dikkat edin gözlerinize kaçırmayın gözde yanma ve şişme yapabilir.

 

 

TOPUZSACMODELLERİ.COM

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir