Friends dizisi oyuncuları ne kadar kazanıyor?

15 yıl öncesinde bir rüzgar gibi esen ve esintileri hala devam eden Friends dizisi son zamanların hala en çok izlenen dizileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dizinin bitmesinin üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen oyuncular hala nasıl para kazanıyor dersiniz?

Friends dizisi

Oyuncular yıllar geçmesine rağmen hala milyonlarca dolar para kazanıyorlar. Peki ama bu iş nasıl oluyor? İşte tam olarak bu durumu sizlere anlatıyoruz. Zamanında yapılan anlaşmaya göre sendikanın yaptığı bir durumla oyuncular hala bu kadar para kazanabiliyor. Sendika zamanında demiş ki dizinin yayın hakkından %2 her oyuncu alacak. Durum böyle olunca da Friends dünyanın neresine yada hangi kanalına, platformuna satılırsa satılsın her oyuncu paranın %2’sini alıyor.

Friends dizisi

Dizi yayınlanırken aldıkları bölüm başı ücretler Tv tarihinde bir ilk olarak en yüksek ücretlere sahipti. Haklarını da gayet iyi korumuşlar ve durum böyle olmuş. Şu aralar bir platform diziye 100 Milyon Dolar gibi bir ücrete satın aldığı idda ediliyor yani oyuncu başına 2 milyon dolar gibi bir ücret söz konusu.

Friends dizisi

Site ana sayfası için –> Topuz Saç Modelleri

Yorumlar kapatıldı.