Mat Makyaj rehberiniz, doğru makyaj için nasıl bir yol izlenmeli?

Mat makyajı nasıl yapmalıyız?

Mat makyaj adı itibariyle insana çekici gelmese de günümüzde birçok ünlü güzelin tercih ettiği makyaj teknikleri arasında yer alıyor. Pürüzsüz bir cilt görünümü vermek, doğal güzellik görüntüsü; günümüzde birçok kadının makyaj tercihleri arasında.

Yağlı ciltler için birebir olan bu makyaj tekniği  Jennifer Lopez’den Khloe Kardashian’a kadar birçok ünlü ismin uyguladığı bir makyaj yöntemi.

Aşağıda çeşitli moda dergileri, ünlü röportajlarından ve makyözlerden derlenen çeşitli taktikler yer almaktadır..

Makyaj Sanatçısı ‘Mary Phillips’ e göre;

Mat makyajda sanılanın aksine kuru cilt değil nemli cilt önemlidir. Kaliteli bir nemlendirici ile yüzleri nemlendirmeniz gerekmektedir. Çünkü yüzümüze uygulayacağımız ürünler yüzdeki yağı ve nemi fazlasıyla çekecektir.

Fondöten olarak mat renkler tercih edilmeli. Mat fondötenler sanılanın aksine silikonlu yapılarından dolayı yüzü pürüzsüz gösterecektir. Phillips’in önerisi; Kadife renkli mat fondötendir.

Makyaj sanatçısı Patrick T.’ye göre; alın ve burun gibi parlayabilitesi olan bölgelere transparan bir  pudra sürülmeli ve doğal görünüm kaybedilmemeli.

Göz kapaklarınız için gece ve gündüz ayrımı çok önemli.

Gündüz vakti bu makyaj uygulanacaksa göz kapaklarınızın üstünden fondöten ve üzerine de açık far uygulaması yapın.

Gece ise; gözün iç köşelerinde çok açık olmamak kaydıyla orta tonlar, dış kısmına ise daha koyu tonda bir far sürmelisiniz.

Allık bu makyaj seçiminde önemli bir yer tutmaktadır. Mineral içermeyen bir pudra yada kremsi olan bir allık (mat olmalı) kullanmanız öneriliyor. Büyük bir fırça ile döndürülürek elmacık kemiklere uygulanmalı, büyük fırçanın kullanımı eşit dağılım için önem arz etmektedir.

Dudaklarınızdaki kurumuş derileri yok edecek bir yöntem bulunuz (peeling olabilir) ardından dudak nemlendiricinizi sürüp, vücut tonlarında pembe veya kahverengi bir kalemle dudağınıza çevreleme uygulaması yapın. Rujunuzu sürdükten sonra şekillendirmek için dudak fırçası kullanabilirsiniz.

Mat makyajımızı bitirmek için ruj seçimi olarak mat ruj (likit mat) kullanabilirsiniz.

MAT MAKYAJ MODELLERİ GALERİMİZ

Site ana sayfası için–> Topuz Saç Modelleri

 

 

TOPUZSACMODELLERİ.COM

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın