Ombre Nedir? Gri Ombre Nasıl Yapılır?

Son zamanların en büyük trendlerinden olan Ombre Saç Modeli tanımıyla başlayalım. Ombre saç; saç uçlarındaki ışıltılara denir. Ombre ilk olarak çıktığında saç uçları yoğun bir şekilde sarı, dipleri koyu saçlardı. Fakat şuanda biraz daha değişiklikler yapılmaya başlandı. Saç uçları biraz daha naturelleştirilmeye başlandı ve saçlara balyaj uygulanmaya başladı.
Ombre kelime anlamı olarak gölgeli saç anlamına gelmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi yurt dışında saçlarının uçlarının boyanma işlemi olarak yapılıyordu. Türkiye’de bu biraz değişti ve daha tarz ve renkli ombre modellerine geçildi.

GRİ OMBRE SAÇ MODELLERİ

Sosyal medyada bolca zaman harcıyorsanız Gri Ombre saç modellerine illaki rast gelmişsinizdir. Evet gri ombre alışılmışın dışında bir ombre, genel ombre saç renklerinden farklı birazda marjinal bir düşünce.Belki sizler de farklı bir ombre tarzı yaptırıp insanlardan farklı olmak isteyenlerdensinizdir. O zaman saçlarınızı renklendirmeye hazır olmalısınız ve biraz da cesaretli olmanız gerekmektedir.


Yıllardır süregelen sarışın ombre saç modelleri oldukça popüler olmuştu hala da baya popülaritesi yüksek bir saç modelidir. Ama artık farklı renkler tercih edilir oldu aramızdan birkaç marjinal çıktı yaptırdı, biz beğendik ve kendimiz de cesaretlendirdik bu renkli saç modelini yaptırmak için. DİPNOT: Tabi aramızda ilk kez ombre yaptırcak olanlar için bu ihtimal oldukça düşüktür. Onlara yine alışılagelmiş ombre modeli olan sarı ombreyi tavsiye ederiz.

Gri renk olarak istediğiniz bir renkse öncelikle kaliteli bir kuaföre ve boyaya ihtiyacınız olacaktır. Direk gri renge dalmak çok doğru bir hareket olmayacaktır. Öncelikle renk konusunda ne istediğinize karar verin kesin kararınız gri ise o zaman bu yazımızdan sonra kesin kararınızı vermişsinizdir demek ki. Ama bu iş biraz sabır işidir kuaföre birkaç kez gitmeyi göze almak demektir. Siyah renk saçlarınız varsa bu ihtimalin daha da artacağını da belirtmek isteriz.

GRİ OMBREDEN SONRA SAÇ BAKIMINIZ NASIL OLMALIDIR?

Gri ombrenizi yaptırdıktan sonra saçlarınızı nasıl bakım yapacağınızı bilmiyorsanız hemen onları da anlatalım size.

Gri renkli ombreli saçlarınız yıkarken özel olarak tasarlanmış bir şampuan,bitkisel saç yağları ve saç kremi kullanın.

Saç kurutma makinesini ile sırılsıklam ıslak olan saçlarınızın ıslağını aldıktan sonra saçlarınız doğal yollardan kurumaya bırakın.

Küçük örgülerle ve dalgalı saçlarla hazırsınız.

Buyrun Gri Ombrenizin keyfini çıkarın.

 

Değerli yorumlarınızı bizlerden esirgemeyin.

ECE GÜNDOGDU

TOPUZSACMODELLERİ.COM

Ece Gundogdu

Saç bakımı, makyaj teknikleri üzerindeki araştırmalarımı burada paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın